Болдині гори і таємниця древніх курганів - Чернігів туристичний
     
 

Пошук

  • Ukrainian
  • Russian
  • German formal - Sie
  • English

Реєстрація


Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
9maia2u.jpg
mob_ban.jpg

bigmir)net TOP 100
Зараз на сайті: 1 гість


Болдині гори і таємниця древніх курганів

   

bold goru.jpg 

Більше тисячоліття височіють на Болдиних горах рукотворні кургани вцілілого некрополя - унікальні пам'ятки  прадавніх дохристиянських  часів. Без них не уявити Чернігів, як і Єгипет без пірамід фараонів.    
Найвеличніший із курганів - Чорна могила поблизу стін Єлецького монастиря, яку переказ пов'язує із похованням князя Чорного, легендарного засновника міста. Висота його - 10 метрів, окружність - 170 метрів. У 1872-1873 роках курган дослідив відомий археолог,   уродженець   Новгорода-Сіверського Дмитро Самоквасов...

  Виявлені знахідки засвідчили, що тут було поховано за слов'янським язичницьким звичаєм, детально описанимtroisa.jpg  арабським мандрівником Ібн-Фадланом у X столітті, досить знатну особу. А монета часів візантійського імператора Костянтина Багрянородного дає право стверджувати, що поховання здійснено незадовго до офіційного прийняття на Русі християнства. Особливо цінною знахідкою є два ритони з турячих рогів із срібним окуттям, орнаментованих фольклорними сюжетами.
  illins.jpgІснує також думка, що у Чорній могилі поховано відомого з літопису воєводу Претича, котрий під час походу київського князя Святослава Ігоревича на Дунай врятував Київ і загалом династію Рюриковичів від війська печенігів, яке взяло місто в облогу.
  Ще один величний курган Гульбище - неподалік могили Невідомого солдата. Найвражаючою знахідкою у ньому, серед різного військового спорядження знатного дружинника, виявленого також Дмитром Самоквасовим, є меч загальною довжиною із рукояттю 126 сантиметрів. Володіти такою зброєю могла
людина  фізично досить загартована і  зростом не нижче 215 сантиметрів.
  Про те, що похований тут дружинник був подібним до билинного богатиря Іллі Муромця, свідчать iнші знахідки - відповідних poзмірів кольчуга, шлем, щит, особливо ж стремена на третину більші звичайних.
Певно, немало славних богатирів було тоді на землі Руській, i, зокрема, на землі Чернігово-Сіверській. Адже, гадають історики, i сам Ілля Муромець був родом з міста Моровійська, теперішнього села Моровська, що лежить на давньому шляху iз Чернігова у Київ. I свої подвиги він здійснив саме на цьому шляху.

< Попередня